A CO PO PORODU


Přihlašuji se na seminář

Jmenuji se Renáta a cestou jogy jdu asi 12 let. Učitelkou jogy jsme 5let 2 a 3 třída Hatha jogy. Dále power joga, gravid joga, dětská joga,

Jsem maminkou 5ti dětí, prošla jsem 4mi porody, z toho jeden byl sekcí (císažský řez),jeden vyvolaný ve 22. týdnu. Dvě dětijsou osvojené z dětských domovů.

Každý z porodů, byl opravdu pocitově i fyzicky jiný. Návrat do běžného života, také rozlišný. Zde se promítl opravdu komplex toho jak jsem žila a co prožívala, jak jsem se o sebe starala.O tom si více řekneme na společném setkání.Nejvíce mi pomohl poslední porod, kdy díky joze jsem již více vnímavá nejen k tělu, ale i k svému Já.

Každý nepokoj, bolest v mém těle jsem vnímala s pokorou a výzvou se učit, co s tím. Několik z nepokojů mého těla: inkontinence, potíže se stolicí, neschopnost vnímat své pánevní dno /to mě překvapilo nejvíce ! Jakto, vždyt tolik let praktikuji jogu, relaxuji a jsem vnímavá? nebo jsem si to vše nalhávala ty roky a cvičial jem špatně a vlastně sebe sama jsem nevnímala dost dobře? Tyto otázky se ve mně rojily jako roj včel.Praxe jogy tedy v těhotenství je k niřemu? apod....Spoustu odpovědí mi předaly mé učitelky kam jsem si o pomoc přišla říci. Zapojila jsem jinak své předešle zkušenosti a znalosti, které bych vám ráda předala a společně s vámi sdílela. Každou ženu vnímám jako Bohyni a tak bychom se o sebe měly starat.Zaměříme se na cviky pánevního dna a na diastazu /rozestup břišních svalů/, bedra a ramena. Naučíme se základní správné nastavení těla, které si uplatníte i během dne v běžných činnostech vašeho dne a při péči o miminko.Projdeme si i relxaci dostatečně dlouho na sebevnímání.